Az 50 éves múltra visszatekintő Comunello vállalat története tolókapuk gyártásával indult. Az automatizálás fejlődésével párhuzamosan egyre bővült a termékkínálatuk odáig, hogy mára 4 divízióban működnek, lefedve ezzel a sorompók, kapuk és nyílászárók gyártásának és automatizálásának teljes spektrumát. A Limit 500 és 600-as sorompók 5, illetve 6 méter hosszú sorompókarok mozgatását képesek ellátni.
Sorompótest és vezérlőpanel
A sorompótestek szerkezetét könnyen hozzáférhetővé és szerelhetővé tették a belső kialakításnak és nyitható fedőlemeznek köszönhetően. A robosztus külső borítást úgy tervezték, hogy minden időjárási körülményben megállja a helyét.
A saját fejlesztésű Comunello vezérlőpanelek okosak, könnyen kezelhetők és nagy megbízhatósággal működnek. A beállítás a LED visszajelző fényekkel ellátott felületen történik.
A mozgatás automatikusan beállítható a vezérlő egységnek köszönhetően
LED lámpák adnak visszajelzést programozás során
Pontos az akadályérzékelés az vezérlőnek köszönhetően
Eltávolítható rádió jelvevő és adatmemória
Az indikátor fénynek köszönhetően jelezhető a sorompó pillanatnyi helyzete
Potméterrel állítható a sorompókar mozgásának sebessége, nyomatéka és akadály-érzékelés érzékenysége
A nyitás és zárás sebessége külön-külön hangolható a szükségeknek megfelelően
Két szinkronizált sorompó is menedzselhető, master/slave kapcsolatban
Működés
A sorompókar nyitásának és zárásának végpontjai egy egyszerű villáskulccsal beállíthatók. A ütközőpontokra ugyanis csavarokat helyeztek, aminek magasságát tetszés szerint lehet állítani. A feszítőrugó csatlakoztatásához 3 finomhangolási pontot is megadtak, így egy gömbölyű fűzőlyuk segítségével nagyon pontos
beállítást végezhetünk a sorompó hosszának
megfelelően.
A mozgatószerkezet strapabíró fröccsöntött alumíniumból készült.
Áramkimaradás esetére manuálisan is fel lehet nyitni a sorompót egy speciális kulcs és egy beépített nyitókar használatával.
Lehetőség van a sorompókarra LED fénysort szerelni, ami mozgás közben és lezárt állapotban piros színnel világít, nyitott állapotban pedig zölddel. A sorompótest tetején pedig opcionális fehér fény jelezheti, hogy a szerkezet mozgásban van.
Hurokvezérlés
Elméleti háttér: Ha egy nagyméretű tekercsre, hurokra magas frekvenciájú feszültséget kapcsolunk, akkor a tekercs, a fémtárgyak közelében "elhangolódik". Ekkor a saját vezérlőáramköre kiad egy zárókontaktust.
Ezt - a hurok által kiadott - kontaktust juttatjuk a sorompó vezérlésének nyitó bemenetére. A hurkot úgy kell telepíteni, hogy egy 10 cm mély téglalap alakú vágatot készítünk a sorompó előtt 2 méterrel úgy, hogy a téglalap hosszabb oldalai a sorompóval párhuzamosak legyenek. A vágat hossza oldalai lehetnek 2, 4 vagy 6 méteresek, a rövidebb oldal 0,5 méter. Az így kialakított vájatba kell belehelyezni az 1-1,5 mm átmérőjű szigetelt rézhuzalt (4, 3 vagy két menetet).
Felhasználási területek
A Comunello 500 és 600 típusú sorompók a felhasználási szükségletek széles skálájának képesek megfelelni. Parkolók, közintézmények, kórházak stb bejáratánál, vállalati telephelyeken, és magán társasházak parkolóinak bejáratánál egyaránt használhatók. A vezérlési megoldások közül számos lehetőségünk van a sorompók máködtetésére: távirányítóval, hurokvezérléssel, rendszámfelismeréssel, mozgásérzékeléssel, chipkártyával vagy kóddal is működtethetők a berendezések, párba kapcsolva akár 10 méter széles bejáratot is lezárhatunk velük.
Comentarios